"Zachęcam rodziców, żeby w swoich rodzinach budowali swoją kulturę obcowania z urządzeniami elektronicznymi oraz własne, odrębne reguły. Nie chodzi o to, żeby uchronić dzieci od szkód związanych z elektroniką, ale żeby stworzyć większą bliskość i intymność życia rodzinnego. Zachęcam rodziców do tego, aby byli bardziej osiągalni i dostępni dla swoich bliskich w domu, kosztem dostępności dla reszty świata".
J.Juul
Specjaliści alarmują, wskazują negatywne skutki wczesnego korzystania przez dzieci z nowoczesnych technologii - zaburzenia rozwoju mowy, problemy emocjonalne oraz trudności w nawiązywaniu relacji. Rodzice wąchają się pomiędzy zachwytem nad tym jak szybko dziecko opanowuje trudną, nową dla nas dziedzinę, jak dynamicznie rozwija się poznawczo a bezradnością wobec wszechobecnej technologii, która prowadzi do utraty kontaktu z dzieckiem a często też do uzależnienia.  Fakty są przerażające:
  • 90 proc. dzieci poniżej drugiego roku życia ma kontakt z jakimś rodzajem mediów elektronicznych;
  • dzieci do 2 roku życia oglądają średnio 1–2 godziny telewizji dziennie;
  • jedna trzecia dzieci ma telewizor w sypialni w wieku 3 lat;
  • 39 proc. rodziców małych dzieci przyznaje, że telewizor jest w ich domach włączony przez przynajmniej 6 godzin dziennie.
Zapraszam na spotkanie gdzie zastanowimy się jak kształtować zasady korzystania z mediów, odpowiemy sobie na pytanie kto jest za to odpowiedzialny. Jakie są korzyścią a jakie zagrożenia płyną z nowych mediów ? Kiedy należy szukać pomocy specjalisty.
Nie uciekniemy przed obecnością elektroniki w codziennym życiu. Telewizor, tablet czy telefon to tylko narzędzia i od nas zależy, jak będziemy ich używać.

Warsztaty z p. Jolantą Dróżdż-Stoszek pozwolą znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania.
Zapraszamy!